judo SKP
Klub O klubu

Historie klubu

 

Vznik oddílu je datován do roku 1973. Jeho zakládajícími členy byli Alan Bedřich, Milan Krček, František Novák a Jiří Tománek. Činnost oddílu byla od počátku zaměřena především na zvyšování fyzické kondice policistů. Postupně se také vybudovala osmdesátičlenná členská základna dětí a mládeže.

Tréninková základna se nacházela v sále restaurace „U Zlatého lva“ v Ostravě-Porubě. Nejvýznamnějšího úspěchu v tomto období dosáhl Tomáš Anděl, který v r.1982 vybojoval bronzovou medaili na mistrovství ČSSR. Oddíl který byl vyhodnocen jako druhý nejúspěšnější v kraji ukončil svoji činnost v roce 1992 po výpovědi z tréninkových prostor. Jeho členové se rozcházejí do Baníku Ostrava a TJ Nové huti Ostrava.

Novodobá historie oddílu se začíná psát od r.1998. na speciálním útvaru policie ve Frýdku-Místku, který spadá pod velení krajské správy v Ostravě. Pod vedením jedné z nejlepších českých judistek, policejní mistryně Evropy, mnohonásobné mistryně ČR Pavly Prőllové a instruktora policejního výcviku Luďka Kubíčka. 

Oddíl, který tvoří v průměru asi 50.policistů a téměř tři stovky členů z řad dětí a mládeže je pokračovatelem a nositelem tradic juda u SKP Ostrava (viz. historie oddílu). Judisté reprezentují od roku 2016 Moravskoslezský Kraj v rámci ČSJu pod licencí JUDO BESKYDY z.s. Členové závodního týmu z Raškovic a Dobré jsou členy Sportovního klubu policie Ostrava, školního kroužku a oddílu juda v Dobré, školního kroužku v Raškovicích a Nové Vsi u Frýdlantu. Oddíl juda SKP Ostrava se zabývá doplňkovým výcvikem policistů, jeho součástí je skupina Jógy. 

Aktivní judisté dosahují pravidelně vynikajících úspěchů. Na svém kontě mají 44 titulů mistra ČR a dalších 91 medailových umístění z republikového mistrovství. Trenérka Pavla Prőllová vybojovala titul Mistryně Evropy v kategorii Masters, 2x titul policejní mistryně Evropy,třetí místo na Světových policejních hrách a dvě třetí místa na policejním mistrovství Světa. Je dvacetinásobnou mistryní české republiky. V práci s mládeží patříme mezi nejúspěšnější kluby v české republice a pravidelně se pohybujeme do desáté příčky v hodnocení klubů českého svazu juda. V kraji patříme současné době k absolutní špičce.

Kvalitní příprava mládeže je postavena především na týmové práci trenérů včele s hlavní trenérkou Pavlou Prőllovou, trenérkou první třídy, nositelkou Mistrovského stupně V.dan. Díky dosahovaným výsledkům a mnoha veřejným prezentacím dochází v současné době k nebývalému růstu členské základny. Při využití všech tréninkových základen můžou naši svěřenci trénovat 5x týdně pod vedením kvalifikovaných trenérů juda gymnastiky a bojových umění. Snažíme se udržet takový systém, který rozšiřuje nabídku sportovní činnosti pro co největší množství dětí především v obcích kde je tato nabídka jinak omezená pouze na tradiční, kolektivní sporty. Nabízíme mládeži možnost vyniknout v náročném individuálním sportovním odvětví, což významně přispěje k budování jejich vlastní osobnosti. Systém tréninku je přizpůsoben dětem již od věku 5.let, kterým se prostřednictvím zábavného tréninku vštěpují zejména základy gymnastiky, zvyšuje se jejich pohyblivost a orientační schopnosti. U starších dětí a pokročilých judistů přichází postupně kvalitní a posléze také náročný trénink vedený ke zvládnutí judistických technik a zvyšování celkové kondice potřebné k plnohodnotnému provozování výkonnostního nebo rekreačního sportu.

Judo je sport, který pro svůj sportovně branný charakter a kladný fyzický i morální vliv stále přitahuje široké vrstvy mládeže, a to z řad chlapců i dívek, a má nezastupitelné místo v rozvoji bojových umění.

V současné době by se naše činnost neobešla bez podpory statutárního města Frýdek-Místek, Města Frýdlant n/Ostravicí, obcí Dobrá a Raškovice. Významnou podporu nám poskytují základní školy v místech působení, Unie tělovýchovných organizací policie české republiky a Policejní ředitelství Moravskoslezského kraje. Nemalým přínosem je také pomoc sponzorů. Mezi nejvýznamnější v letošním roce patří reklamní, marketinková a výstavní společnost RAPIDa.s. automobilka "HYUNDAY", bezpečnostní agentůra "VKUS – BUSTAN" , výrobce sportovních potřeb BAIL SPORT.

 logojudobeskydy

Kalendář akcí

<< Červenec 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  4  5  6  7
  910111213
2021
232425262728
3031    

SKP na facebooku

Sponzoři

Banner